Svetainėje gausu ir apie kita nekilnojamasis turtas transportas butai namai parduodamos naujos statybos krovinio pervežimas sodai.

tepalai ir ratų balansavimas tepalų keitimas greitai.

Kiekvienas krovinys yra svarbus ir jo ekspedijavimas krovinių pervežimas net jei ir transporto paieška yra sunki. Logistikai ir ekspedijavimui reikalingi irankiai.

Labai svarbus dalykas yra butai, pateikiame nuoroda butu nuoma, nes kiekvino buto nuomos kainos yra skirtingos.

English version
 
 
 Pradžia
 Apie mus
 Paslaugos
 Aktuali informacija
 Klauskite mūsų
 Kontaktai
 Partneriai

 NT pasiūlymai
    Butai
    Namai
    Sklypai ir sodybos
    Komercinės ir kitos
    paskirties patalpos
 Ieškomas NT
    Butai
    Namai
    Sklypai ir sodybos
    Komercinės ir kitos
    paskirties patalpos

 

 

 
Perkant įkeistą nekilnojamąjį turtą galima sutaupyti

Rytis Alekna, Vadybininkas-ekspertas, Nekilnojamojo turto pirkėjų atstovai, "Opta Rem"

Sumažėjus nekilnojamojo turto pasiūlai ir ženkliai išaugus kainoms, norintys pigiau nusipirkti nekilnojamąjį turtą pirkėjai ir jiems padedantys pirkėjų atstovai priversti pasitelkti vis daugiau išradingumo ir ieškoti nestandartinių pasiūlymų. Vienas tokių netipiškų variantų – tai įkeisto nekilnojamojo turto pirkimas. Nors sužinojus, kad parduodamas turtas yra įkeistas daugelį pirkėjų apima bloga nuojauta, tačiau neretai dabartinėmis, itin jautriomis kainoms, rinkos sąlygomis toks sandoris gali padėti sutaupyti ne tik pirkėjui, bet ir pardavėjui.

Tam tikrais atvejais, aiškėjant, kad turto savininkas nebesugebės grąžinti skolos, kuri užtikrinta įkeitimu, pardavėjui tenka rinktis tarp dviejų galimybių: parduoti įkeistą turtą pačiam arba toliau ignoruoti kreditoriaus reikalavimus, toliau didinti skolos sumą ir leisti turtą parduoti priverstinai, iš varžytinių. Pirkėjas derėdamasis dėl įkeisto turto kainos turėtų žinoti tris pagrindines priežastis dėl kurių pardavėjui gerokai naudingesnė pirmoji alternatyva ir dėl kurių, natūralu, galima tikėtis nuolaidų.

Pirma, parduodamas įkeistą turtą pirkėjas pats gali kontroliuoti pardavimo procesą, nustatyti kainą ir derėtis dėl jo pardavimo sąlygų. Pardavimo iš varžytinių atveju kainą nustato ir visą procesą kontroliuoja antstolis. Antra, varžytinėse parduodamo įkeisto turto pradinė kaina bus tik 80% rinkos vertės ir tik vėliau, priklausomai nuo varžytinių dalyvių valios, ji galbūt bus priartinta iki tikrosios. Tiesioginio pardavimo atveju kainos nustatymo procesas vyksta atvirkštine tvarka: pardavėjas nustato savo pageidaujamą kainą ir tik jo valia derybų metu ji gali būti sumažinta. Ir galiausiai, svarbu nepamiršti, kad pardavus turtą iš varžytinių pirmiausia bus kompensuojamos varžytinių organizavimo ir kitos antstolio išlaidos, ir tik po to bus sugrąžinama skola bei likusi suma perduota buvusiam savininkui.

Perkant įkeistą nekilnojamąjį turtą svarbu ne tik nustatyti palankią kainą, bet ir labai apdairiai patikrinti ir parengti visus pirkimo dokumentus. Natūralu, kad tokio pobūdžio pirkimas yra labiau rizikingas nei įprasta, todėl ruošdamasis sandoriui, pirkėjas turėtų gauti kuo išsamesnę informaciją apie įkeitimą. Pagrindinius duomenis apie turto įkeitimą teikiama Hipotekos registre, kurį tvarko Hipotekos skyriai prie apylinkės teismų ir Centrinė hipotekos įstaiga. Be to patartina tokį pirkimą aptarti su kreditoriumi, kuriam įkeistas turtas. Tam tikrais atvejais be kreditoriaus sutikimo įkeistą turtą parduoti draudžiama.

Egzistuoja nemažai būdų, kaip suderinti įkeisto nekilnojamojo turto pardavimo sutarties sąlygas. Neretai pirkėjas sumoka pardavėjui avansą, kurį pardavėjas panaudoja atsiskaitymui su kreditoriumi ir įkeitimo išregistravimui. Taikyti šį modelį reikėtų tik labai atsargiai – negalima pamiršti, kad avansas šiuo atveju bus sumokamas pardavėjui, kurio turtas jau įkeistas kitiems kreditoriams, todėl apgaulės atveju avanso susigrąžinimas gali būti labai sudėtingas. Dažniausiai naudojama schema įkeistam nekilnojamam turtui pirkti – trišalė sutartis, sudaroma su pardavėju, pirkėju ir kreditoriumi, kuriam įkeistas turtas.

Šiuo atveju tokia sutartis laikoma pirkimo-pardavimo sutartimi, tik pinigai (arba jų dalis) pervedami tiesiogiai kreditoriui, kuris įsipareigoja tuojau po jų gavimo išregistruoti įkeitimą. Nors tokia sutartis tvirtinama notariškai, pirkėjas turėtų įvertinti ir kreditoriaus patikimumą. Dar viena alternatyva – tai turto pirkimas neišregistruojant įkeitimo. Suprantama, kad šiuo atveju pirkėjas pardavėjui sumokės tik skirtumą tarp kreditoriaus reikalaujamos sumos ir turto rinkos vertės. Toks būdas pirkėjui gali būti patogus tuo, kad perkėlus įkeitimu užtikrinto skolos grąžinimą pirkėjui, tam tikrais atvejais nebereikia rūpintis paskola iš banko. Matydamas geresnes skolos grąžinimo perspektyvas kreditorius gali sutikti atidėti skolos grąžinimą ir pasiūlyti pirkėjui patrauklias sąlygas.

Be abejo, negalima teigti, kad kiekvienas įkeistas nekilnojamasis turtas – tai garantuotai pelningas sandoris. Tačiau, sužinojus, kad patikęs objektas yra įkeistas nebūtina tuojau pat viską nutraukti ir ieškoti kitų pasiūlymų. Jeigu dokumentai bus atidžiai išnagrinėti specialistų ir pirkimo procese pirkėjas bus pakankamai apdairus, šį turto trūkumą galima paversti galimybe sutaupyti.

 

Siūlykite savo NT

Ieškomo NT anketa

...


© UAB "OPTAREMA" 2005