Svetainėje gausu ir apie kita nekilnojamasis turtas transportas butai namai parduodamos naujos statybos krovinio pervežimas sodai.

tepalai ir ratų balansavimas tepalų keitimas greitai.

Kiekvienas krovinys yra svarbus ir jo ekspedijavimas krovinių pervežimas net jei ir transporto paieška yra sunki. Logistikai ir ekspedijavimui reikalingi irankiai.

Labai svarbus dalykas yra butai, pateikiame nuoroda butu nuoma, nes kiekvino buto nuomos kainos yra skirtingos.

English version
 
 
 Pradžia
 Apie mus
 Paslaugos
 Aktuali informacija
 Klauskite mūsų
 Kontaktai
 Partneriai

 NT pasiūlymai
    Butai
    Namai
    Sklypai ir sodybos
    Komercinės ir kitos
    paskirties patalpos
 Ieškomas NT
    Butai
    Namai
    Sklypai ir sodybos
    Komercinės ir kitos
    paskirties patalpos

 

 

 
Skuboto pirkimo kaina - prastas būstas ir skolos

Neišsiaiškina svarbių dalykų

Daugelis šeimų Lietuvoje butą, namą ar kitokį nekilnojamąjį turtą perka tik kartą gyvenime. “Nekilnojamojo turto pirkimas dažnai būna atsainus, nesidomima labai svarbiomis detalėmis. Butų pirkėjams svarbiausi atrodo tiktai keturi kriterijai - kaina, būsto plotas, naujos ar senos statybos namas bei kuriame miesto kvartale yra perkamas butas.
Kiti dalykai mažai rūpi”, - kalbėjo sostinės nekilnojamojo turto agentūros “Opta Rem” vadybininkas ekspertas Rytis Alekna. “Perkant būstą ar kitokį nekilnojamąjį turtą kartą gyvenime, daryti klaidas - per brangus malonumas. Bet gyventojai iki šiol nėra pratę pasikliauti specialistais. Dažniausiai paprašoma artimųjų arba draugų patarimų, vienas kitas kreipiasi į teisininkus. Pasirašant sandorius, pasitikima notarais.
Nepaisant to, gyventojai vėliau dažnai gailisi dėl įsigyto turto kokybės. Kartais paaiškėja, kad nusipirktas butas įkeistas bankui, o kada ir kaip įkeitimas bus panaikintas, sutartyje nenumatyta. Būna atvejų, kai bankai iš gyventojų, visiškai atsiskaičiusių už butus, papildomai pareikalauja dar keliasdešimt tūkstančių litų”, - sakė “Opta Rem” direktorė Julija Sabaliauskienė.

Nenori rodyti statybų eigos

Kokios klaidos dažniausiai daromos perkant būstą?
Šiuo metu sostinėje esant naujos statybos butų stygiui, perkami dar net nepradėti statyti butai.
Pirminėje sutartyje dažniausiai numatomi tik statybos darbų terminai bei atsiskaitymas - kokį pradinį įnašą sumoka pirkėjas, kada sumokės likusią dalį.
Ne mažiau turi būti svarbu, iš ko bus statomas namas, kokios medžiagos bus naudojamos. “Tačiau pirkėjas statybininkų neprašo garantuoti, kad namas būtų šiltas, darbai bus atliekami laikantis visų reikalavimų ir normų”, - sakė R.Alekna. Jo nuomone, sumokėjęs pirmąją įmoką, gyventojas įgyja ne tik moralinę teisę stebėti statybų eigą ar pareikšti pastabas dėl blogai atliekamų darbų.
“Statybininkai labai nenoriai parodo gyventojams, kaip vyksta statybos. Kita vertus, ne specialistą jie gali įtikinti, kad viską daro pagal reikalavimus. Kai darbus prižiūri specialistas, statybininkai dirba atsakingiau, reaguoja į pareikštas pastabas, ištaiso klaidas”, - teigė R.Alekna.

Išlaidas būtina fiksuoti

Nusipirkę butus vos pradėtame statyti daugiabutyje, gyventojai rizikuoja susidurti su vilkinimu atiduodant objektą valstybinei komisijai.
Statybininkai kartais užsiima savotišku reketu – norite, kad pastatas būtų greičiau atiduotas, sumokėkite papildomai už dar nebaigtus darbus.
“Norėdami kuo greičiau viską sutvarkyti, gyventojai kartais pasiduoda tokiam spaudimui. Tačiau be pagrindo sumokėtus pinigus galima atgauti.
Reikia visas priemokas fiksuoti dokumentuose, pinigus geriausia mokėti pervedant per banką. Be to, reikia žiūrėti, ar sutartyje numatytos kainos už tam tikrus darbus didėjimas”, - aiškino “Opta Rem” vadovė J.Sabaliauskienė.

Reikia vengti nežinomų įmonių

Vilniaus 28 – tojo notarų biuro notarė Svetlana Bazilienė sakė, kad perkantiems naujos statybos butus patartina pasidomėti apie daugiabutį stačiusią įmonę.
“Kai statybos įmonė gerai žinoma rinkoje, mažai rizikos, kad ji bankrutuos, liks nebaigta namo statyba. Bet sudarius sandorį ir su žinomomis įmonėmis nėra garantijos, jog darbai bus atlikti laiku ir be broko”, - teigė notarė. J.Sabaliauskienė patarė vengti vadinamųjų vienkartinių įmonių, įkurtų tik vienam arba dviem namams pastatyti. “Gyventojai jau primiršo bankrotus. O jų gali vėl pasitaikyti. Jeigu žlunga vadinamoji vienkartinė įmonė, turtas dažniausiai atitenka bankui. Šis pareikalauja iš gyventojų sumokėti nemažas sumas. Todėl labai svarbu, kokiomis sąlygomis yra įkeistas būstas, kaip numatyta panaikinti įkeitimą”, - sakė J.Sabaliauskienė.

Gali tapti įkaitais

S.Bazilienė sakė, kad statybos įmonės žemės sklypus daugiabučiams namams statyti dažniausiai išsinuomoja. Jei sklypo nuomos sutartis sudaroma su valstybe – mažesnė blogybė. Daugiau rūpesčių gali kilti, jei sklypas, kuriame pastatytas daugiabutis, nuomojamas iš privataus asmens.
“Gyventojai privalo pasidomėti, kokios žemės sklypo nuomos sąlygos, kokios prievolės jų laukia įsigijus butą. Dabar butus perkantiems gyventojams šis klausimas net nekyla. Svarbiausia - pats butas. O juk jiems vėliau gali tekti mokėti žemės nuomos ar kitokį mokestį”, – teigė S.Bazilienė.

Bandoma išvengti mokesčių

Pirkdami dar tik statomus butus, gyventojai pastaruoju metu vis dažniau statybininkų raginami netvirtinti pas notarus buto pirkimo ir pardavimo sutarties. Esą šitaip galima išvengti didžiulio užmokesčio notarui.
Statybininkai siūlo pirkėjams sudaryti rangos sutartį ar preliminarią buto pardavimo sutartį.
“Preliminari sutartis nėra turto perleidimo dokumentas. Net jeigu tokios sutartys ir teisėtos, tai ne tas būdas įsigyti nuosavybę į turtą. Kuo rizikuoja gyventojai, susigundę tokiais statybininkų siūlymais? Rizika paprasčiausia – netekti buto. Juk niekas nepatikrins, ar namas bei butas įkeistas, o gal jis areštuotas. Notaras visa tai privalo patikrinti prieš registruodamas sandorį”, - sakė notarė S.Bazilienė.

Ateitis irgi turi rūpėti

Dabar vis dažniau gyventojai nori patys statytis namus ir ieško tuščių sklypų. R.Alekna sakė, kad tokio pirkinio ieškantys gyventojai pirmiausia turėtų pasidomėti tikrosiomis sklypo ribomis.
“Dažnai sklypai perkami sodininkų bendrijose. Čia sklypų ribos ne visuomet būna tokios, kokias parodo pardavėjai. Reikia paprašyti kadastrinių sklypo matavimų, pasidomėti, kokie sklypo duomenys įregistruoti Registrų centre”, - sakė R.Alekna. Notarė S.Bazilienė teigė, jog reikėtų pasiteirauti, keliems savininkams priklauso parduodamas sklypas. Jei ne vienam, ar su visais suderintas jo pardavimas.
“Kai kurie dalykai svarbūs ne tik sklypų pirkėjams, bet ir pardavėjams. Kai kurie pardavėjai nori parduoti tik žemę, o sklype esančius statinius ketina nusikelti. Jei to atskirai nenumatyta, visi sklype esantys statiniai po sutarties patvirtinimo priklauso naujajam savininkui”, - sakė notarė. R.Alekna, be to, patarė pasidomėti ne tik perkamo sklypo dokumentais, bet ir viso kvartalo detaliuoju planu. Gali būti, kad detaliajame teritorijos plane bus kokių nors apribojimų, kurie ateityje nebus naudingi naujakuriui.Lietuvos Rytas.

 

Siūlykite savo NT

Ieškomo NT anketa

...


© UAB "OPTAREMA" 2005